„A feldolgozás azt jelenti, hogy visszakapjuk kellemes emlékeinket, anélkül, hogy lelkiismeret furdalás vagy bűntudat árnyékolná be őket.” (J. W. James-R. Friedman)
A gyász nemcsak halál esetén, hanem közel 40 féle élethelyzet (pl. munkahely elvesztése, válás, nyugdíjba vonulás, költözés, üres fészek ...) során a veszteségre adott természetes és normális emberi reakció.
A feldolgozatlan gyász/veszteség a ki nem mondott érzelmi kommunikációról, egy kapcsolat során meg nem valósult reményekről, álmokról és várakozásokról is szól.
A John W. James és Russell Friedman által kidolgozott Gyászfeldolgozás Módszer®, nem terápia.
A módszer nem szerepel a Magyar nemzeti szakképzési jegyzékben, sem a felsőoktatási törvényben, sem más rendelkezésben, mint szakképesítés, vagy egészségügyi szakképesítés, illetve felsőfokú, vagy ráépülő egészségügyi szakképzettség. Ezeknek, és az erről külön rendelkező jogszabály hiányában, nem minősül orvosi értelemben meghatározható módon, az orvosi gyakorlat körébe tartozó tevékenységnek, mint orvosi gyógymódnak. Nem minősül a Magyar jogszabályok szerint meghatározható módon, valamilyen egészségügyi szakképesítés, vagy felsőfokú szakképzettség alapján folytatható egészségügyi tevékenységnek, mint külön engedélyhez köthető egészségügyi szolgáltatásnak! Mindezekre tekintettel, csakis a pszichikai közérzet, mentális egészség javítására irányulóan kerül felkínálásra és alkalmazásra! Amennyiben ehhez Ön, a tájékoztatás ellenére, még valamilyen betegségből való felgyógyulást, vagy jelentős állapotjavulást is remél, és az nem következik be, ez azt jelenti, hogy ez a módszer erre, önmagában nem alkalmas!
Szeretettel és megértő figyelemmel várom Önt, egyéni konzultáció keretében vagy Önöket az általam meghirdetésre kerülő, 8 hetes támogató csoportjaim egyikében. Megismertetés céljából negyed évenként prezentációs tájékoztatót is tartok a Gyászfeldolgozás Módszer®-ről.
A Gyászfeldolgozás Módszer® a csoportos program keretében is az egyéni, önsegítő módszer elsajátítását nyújtja, ugyanakkor a csoportos forma, az, hogy mások "fájdalomtörténeteit" meghallgatjuk, a sajátunk megfogalmazásához is közelebb visz.
A csoport támogató hatása az egyik legerősebb gyógyító erő. Sokan azt gondolják, csak felerősödik a szomorúság, de éppen ellenkezőleg, a sorstársak között enyhül a fájdalom. A csoportjaimban kialakuló bizalom, együttérzés, megértés légkörében nyíltan lehet beszélni az érzelmekről, az új élethelyzet nehézségeiről és mintákat lehet kapni arra nézve, hogyan lehet megküzdeni a gyász fájdalmával.
Az igények szerint induló csoportok az első két alkalommal nyitottak, várjuk a csatlakozni kívánókat, majd a harmadik alkalomtól zárttá válnak.
A részvételi szándékát, érdeklődését a face.to.face.szeged@gmail.com email címen jelezheti.
Az egyéni és a csoportos konzultációk helyszíne: 6723 Szeged, József Attila sgt. 74. II. üzlet.
Ha barátai, ismerősei között van, akinek segíthet a fenti információval, kérem, tudassa vele!
Díjazás: egyeztetés alapján
ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉS FELTÉTELEK a Gyászfeldolgozás Módszer® Programok szolgáltatásáról szóló megállapodásokhoz