• a házasság felbontásának kérdésében,
• amennyiben a házasságban gyermek van, a szülői felügyelet kérdésében, amely a hatályos rendelkezésben foglaltak szerint a kiskorú gyermek nevének meghatározását, gondozását, nevelését, tartózkodási helye meghatározását, vagyona kezelését, törvényes képviseletének jogát és kötelességét, a gyámnevezésnek és a gyámságból való kizárásnak a jogát foglalja magában,
• tartásdíj kérdésében a célom az, hogy olyan tartásdíjban állapodjanak meg a hozzám forduló felek, ami mindenki számára elfogadható és hosszútávon működőképes.
A gyermektartásdíj mértékének és megfizetésének módja tekintetében elsősorban a szülők megállapodása az irányadó. A szülők megállapodhatnak abban is, hogy a gyermekétől különélő szülő a tartási kötelezettségének megfelelő vagyontárgy vagy pénzösszeg egyszeri juttatásával tesz eleget.
A tartásdíj, az a pénzbeli juttatás, amit a gyermekétől különélő szülő teljesít azért, hogy a gyermek szükségleteit biztosítsa. Az a szülő, aki a gyermeket gondozza, a tartást ezzel természetben teljesíti. Gyermektartásra tehát mindkét szülő köteles.
A tartásdíj összegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének tizenöt-huszonöt százalékában kell meghatározni. Az átlagos jövedelem megállapításánál rendszerint a kötelezettnek a kereset megindítását megelőző egy évi összes jövedelmére figyelemmel kell lenni.
• házastársi tartás kérdésében,
• házastársi lakás közös használatának kérdésében.